דרכי העלאת מודעות להשפעת הריקוד על מחלת הפרקינסון

דרכי העלאת מודעות להשפעת הריקוד על מחלת הפרקינסון
דרג את הפוסט

דרכי העלאת מודעות להשפעת הריקוד על מחלת הפרקינסון

מאז שגילה פרופ' אלדור את ההשפעות החיוביות של הריקודים הסלוניים נגד מחלת הפרקינסון, הוא החל במסע להעלאת המודעות לנושא:

ב-20 ביוני 2015 הוזמנו פרופ' רפי אלדור והרקדנית אנה ארונוב לרקוד בנשף של ISPADA, הארגון הישראלי לריקודי זוגות המורכבים מרקדן מקצועי ורקדן חובב.

ב-30 במאי 2015 הופיע פרופ' אלדור בסטודיו הבנרה Habanera בכפר סבא בפני קבוצה של חולי פרקינסון.

ב-29 במאי 2015, בכנס פיזיותרפיסטים בחיפה שעסק בקשר בין ריקוד למחלת הפרקינסון, הציג פרופ' אלדור את סיפורו האישי והדגים ריקוד רומבה עם הפיזיותרפיסטית יוליה גרמרמן.

ב-25 במאי 2015, בכנס TEDxIDC במוזיאון ארץ ישראל בשיתוף ארגון TED העולמי, הרצה פרופ' אלדור על תרומתו של הריקוד נגד המחלה, סיפר את סיפורו האישי ורקד עם הרקדנית אנה ארונוב.

ב-15 במרץ 2015, בפסטיבל אפוס במוזיאון תל אביב, שוחח פרופ' אלדור עם הקהל בנושא והדגים מספר ריקודים עם הרקדניות לירון ברק ואנה ארונוב.

ב-17 באפריל 2015, בכנס שנערך בסטודיו הבנרה שבכפר סבא, בו נכחו גם ראש העיר ומספר רופאים בכירים מבית החולים בתל השומר, נדונו יתרונות הפעילות הגופנית בכלל וריקודים בפרט נגד מחלת הפרקינסון. פרופ' אלדור והרקדנית לירון ברק הדגימו את יתרונות ריקוד הואלס.

בפברואר 2015, בכנס של העמותה למען חולי פרקינסון, הרצה פרופ' אלדור בפני הנוכחים והופיע בריקוד.

ב-19 בינואר 2015 נפגש פרופ' אלדור עם קבוצה של חולי פרקינסון בסטודיו פרטי בתל אביב.

ב-29 בינואר 2015, במסגרת סמינר "לרקוד לבריאות", הופיעו יחד הפרופ' רפי אלדור והרקדנית מור ארזי.

ב-12 בינואר 2015, במסגרת אסיפת מחלקת הפרעות בתנועה בבית החולים תל השומר, השתתף פרופ' אלדור בשיחה והופעת ריקוד בפני הצוות הרפואי.

נוסף על השתתפות פעילה בכנסים, אלדור פועל להעלאת המודעות גם באינטרנט: כך לדוגמה פורסמו אודותיו כתבות באתר Ynet ובעיתון "ידיעות השרון", וברשת ניתן למצוא סרטונים שכבר זכו לעשרות אלפי צפיות ושיתופים, כגון הרצאתו של אלדור בערוץ הרשמי של TEDx, קליפ באנגלית ובעברית אודות השפעתו החיובית של הריקוד ועוד.

הפעילות של פרופ' אלדור הביאה להקמתן של קבוצות ריקוד, גופים, עמותות ואתרי אינטרנט, אשר מביאים את בשורת הריקודים אל חולי הפרקינסון בישראל.

תגובה אחת

  1. פנינה אבן-טל

    לרפי אלדור שלום !אני חולה במחלה הזו כ2/5שנים. שמעתי על פעילותך בנושא מבן משפחה(ללא קירבת דם ) שחולה במחלה ומשתתף באחד החוגיםשלך.זה זמן שאני חושבת על יצירת קשר עמך ובפרט שאני צלמת של להקות מחול, מוזיקה, ותיאטרון (מקצועיות) וי ש לי עבודה רבה, אבל היום ראיתיך בטלביזיה ולכן אני כותבת לך כאן .

    אני משערת ששמעת על פיזיוטרפיה חדשנית בבית החולים- תל השומר-ששמה , "מציאות מדומה ", שנועדה בין השאר לחולים במחלה . אני עוסקת בזה פעם שלישית(כל פעם מכילה 12 מפגשים ).אבל אני חושבת שהמחול באמת הינו תשובה מתאימה לפעילות תורמת נוספת.אשמח אם אוכל ליצור קשר עמך ,או עם מי שממשיך את דרכך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *