התמודדות – חלק 1

התמודדות – חלק 1
דרג את הפוסט

בשנת 2008 הרגשתי בגופי את כל המאפיינים של פרקינסון. לא הבנתי מה זה בדיוק, עד שנאמר לי על ידי הנויירולוג שיש לי פרקינסון, מחלה פיזית ומנטלית פרוגרסיבית. לאחר שנתיים של הכחשה,החלטתי שעלי לעשות פעילות פיזית על מנת להאט את התקדמות המחלה, ולהרגיש ולהראות יותר טוב.
לאחר מחשבה מחוץ לקופסת התרופות, בחרתי בבחירה קשה ומיוחדת . להיות פרופסור ורקדן ולא להיות חולה פרקינסון מקצועי. החלטתי להמנע מהסיפור האורבני הבא: אחד משני חולים שנפגשים כל יום בקופת חולים שואל את השני: לא ראיתי אותך אתמול , מה קרה? עונה לו השני הייתי חולה לפיכך לא באתי לקופת חולים.

לאחר בדיקה בגוגל היכן ניתן ללמוד לרקוד קרוב למקום עבודתי, במרכז הבינתחומי בהרצליה, הלכתי לסטודיו בי במשכית הרצליה. חששתי להכנס, כי מעולם לא רקדתי לפני כן .לאחר התלבטות התחלתי ללמוד אצל רוני פלד, פעם בשבוע בקבוצה, ובהמשך גם אצל דורית מילמן שלימדה שם.

באותו הזמן, הקשר בין מחלת הפרקינסון לריקוד, כפי שהוא ידוע היום לא היה מוכר לי, וגם לא למורי הריקוד. רוני פלד למדה טיפול בתנועה בלסלי קולגה ׳ והתאים לי לקבל אצלה שיעורים פרטיים. בשנת 2011 התחלתי לקבל אצלה שיעורים פרטיים. בתחילה פעם בשבוע, משנת 2012/3 בקצב תכוף יותר, בהמשך הקימה רוני קבוצה טיפולית לחולי פרקינסון

סרט המשווה בין המצב המוטורי בשנת 2013 למצב ב 2015

בשנת 2013, הצטרפתי לדאנס תל אביב. התחלתי לרקוד עם הרקדנית והדוגמנית ויקי שופלצוב טיקלמן.  באותה העת למיטב ידיעתי  רקדנים ורקדניות בישראל לא ידעו על מחלת הפרקינסון הרבה ולא על הקשר לריקוד. בשנת 2014 ויקי עזבה והפנתה אותי לחברה טובה שלה, אנה ארונוב הנפלאה להלן הריקודים הראשונים, שהפיצו את הבשורה , ויצרו את הקשר בין ריקודים סלונים ופרקינסון בעקבות זאת הוזמנתי להרצות בטד הרצאה שנצפתה בלמעלה מ100 אלף צפיות.
דבר גורר דבר , והחל ממאי עד סוף שנת 2015, הוקלטה התוכנית כנגד כל הסיכויים במסגרת תוכנית המצוינת והמוצלחת המערכת של מיקי חיימוביץ והבמאי הנפלא של הסרט הזה היה אבי מרזוק. בחודש אוגוסט 2015 נערך בבינתחומי כנס על בקשר בין פרקינסון לריקוד בו הופיעו כל העוסקים בתחום. בספטמבר 2015, יזמתי פתיחת קבוצות ריקוד בדאנס תל אביב ובינואר 2016 הוקרנה התוכנית כנגד כל הסיכויים במערכת עם מיקי חיימוביץ בה צפו מיליון איש עד היום, הבשורה על הקשר בין הפרקינסון לריקוד, הפכה לנחלת הכלל
אבן הדרך הבאה, היא יצירת קליפ באנגלית של 3.5 דקות, על ההתמודדות שלי עם מחלת הפרקינסון באמצעות ריקוד והוא נשלח לתחרות עולמית של WPC וזכה בפרס ראשון People’s choice award שהוענק לי על ידי ביתו של מוחמד עלי בספטמבר 2016.  לסרט כיום מעל 6 מיליון צפיות בערוצים השונים. הסרט תורגם למגוון שפות: אנגלית, צרפתית, גרמנית, רוסית, ספרדית, צ׳כית וערבית. הסרט הופיע בצינור, מאקו, Ynet ועוד.
גם רקדנים ברים הוסיפו למאגר הידע שלי: חיים פרשטיין, אלי טינקלמן ודני יוכטמן. במהלך השלוש שנים האחרונות, השתתפתי במספר רב של תחרויות ומופעים בארץ ובחו״ל, לדוגמא המופע בריגה עם ג׳ניה ליבמן Riga’s Dance Festival

כמו כן, הופעתי בחניכה של קבוצות פרקינסון בערים: כפר סבא (Habanera ), רמת השרון (מיגונים אלון) , רמת גן, חיפה, מודיעין, פתח תקווה , ראשון לציון, עמק יזרעאל, תל אביב – יפו, וכך הגשמתי לעצמי חלום של עזרה בהתנדבות למתמודדים רבים להתחיל לרקוד, על העזרה הספציפית לקבוצות הנ״ל אספר בפוסט אחר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *