לרקוד ולנוע – ההתמודדות עם פרקינסון דרך ריקוד

לרקוד ולנוע – ההתמודדות עם פרקינסון דרך ריקוד
1

השבוע, ב-11-14 במרץ, יתקיים במוזיאון תל אביב לאמנות הפסטיבל הבינלאומי לסרטי תרבות ואומנות – אפוס. תהיה זו הפעם שישית בה הפסטיבל מתקיים. בפסטיבל יוצגו מגוון רחב של סרטים, סדנאות, מופעים, כיתות אמן, תערוכות, הרצאות ועוד. כל הפעילויות יוקדשו לבחינה של נקודות מבט שונות על המפגש בין אומנויות שונות לקולנוע.

רוקדים כנגד כל הסיכויים – סרט של תקווה

ביום חמישי ה-12 במרץ, יוקרן במסגרת הפסטיבל הסרט "רוקדים כנגד כל הסיכויים". הסרט, בבימוי, הפקה ותסריט של דיוויד איברסון, החל את דרכו כפרוייקט מימון המון באתר קיקסטאטר. הסרט עוקב אחר קבוצת ריקוד המורכבת מחולי פרקינסון המתאמנת לקראת הופעה מול קהל. הסרט נותן הצצה קצרה אל חייהם של חולי פרקינסון, הקשיים עימם עליהם להתמודד והשמחה והכח שהריקוד נותן להם. הסרט זכה בפרס "חביב הקהל" בפסטיבל הסרטים של מיל וואלי, בפרס "בחירת אהובי הקהל" בפסטיבל הסרטים של סטרז, דנבר, ובפרס "חביב הקהל" בתחום הסרטים הדוקומטריים בפסטיבל הסרטי של סדונה.

הרצאות ומופעים ברוח הסרט

לפני הקרנת הסרט תישא דברים ד"ר שרון חסין. ד"ר חסין היא רופאה בכירה, מנהלת המכון להפרעות תנועה בהמרכז הרפואי שיבא. תחומי ההתמחות שלה כוללים נוירולוגיה פרקינסון והפרעות תנועה.
לאחר הסרט יעביר פרופ' אבי עורי הרצאה בנושא: “אמנות ורפואה: בהחלט לא הזוג המוזר”. פרופ' עורי הוא מנהל החטיבה לשיקום, במרכז הרפואי רעות ומומחה בעל שם בינלאומי ברפואה שיקומית. לאחר ההרצאה יהנו המשתתפים ממופע מחול. במופע ירקוד פרופ' רפי אלדור עם הרקדניות אנה ארונוב ולירון ברק, כחלק מהפרוייקט "לרקוד לבריאות למען פרקינסון" של בית הספר הבנרה לריקודים סלוניים ולטיניים. פרופ' רפי אלדור הוא חבר סגל במרכז הבינתחומי בהרצליה, ראש בית הספר לכלכלה בו, ומבכירי הכלכלנים בישראל. פרופ' אלדור אובחן בפרקינסון בשנת 2009 והריקוד הוא הדרך שלו לשמור על בריאות ולהתמודד עם המחלה. לירון ברק הינה רקדנית ומדריכה לריקודים סלוניים, ואנה ארונוב הינה רקדנית, מורה לריקוד וכוכבת טלויזיה.

הסרט, הרצאות ומופע המחול יתקיימו ב- 12.03 יום חמישי,שעה 20:00, באולם רקנאטי במוזיאון תל אביב לאמנות. עלות כרטיס הינה 45 שקלים לכרטיס רגיל, עם אופציה להנחות מיוחדות לחיילים, סטודנטים, גימלאים ועוד.

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *