מתקשים בתנועה? זה הזמן לרקוד!

מתקשים בתנועה? זה הזמן לרקוד!
1

בקרוב יפתחו ברחבי הארץ חוגי ריקוד סלוני חדשים המיועדים למתקשים בתנועה ולמלוויהם. השיעורים יתקיימו כדלהלן: פעמיים בשבוע ברמת השרון, פעם בשבוע ברעננה, פעם בשבוע בחיפה, פעם בשבוע בבאר שבע, שלוש פעמים בשבוע במרכז תל אביב, פעם בשבוע בצפון תל אביב, פעמיים בשבוע בכפר סבא, פעם בשבוע ברמת גן ופעם בשבוע בפתח תקווה. בסך הכל יתקיימו 13 מפגשי ריקוד סלוני בשבוע ב-9 מרכזים בארץ.

פרטים נוספים:

ב-28 בינואר, יום חמישי בשעה 11:00, תיפתח קבוצת ריקוד במועדון "גוונים" ברח' סוקולוב 90 ברמת השרון. השיעורים יתקיימו בימים שלישי וחמישי ב-11:00 בבוקר.
ב-29 בינואר, יום שישי בשעה 10:00, תיפתח קבוצת ריקוד בסטודיו "ארתור מאריי" שברח' אחוזה 128 ברעננה. השיעורים יתקיימו בימי שישי ב-10:00 בבוקר.
ב-31 בינואר, יום ראשון בשעה 15:00, תיפתח קבוצת ריקוד בסטודיו "רונדו" ברח' הרב משאש 1 שבשכונת נווה יוסף בחיפה. השיעורים יתקיימו בימי ראשון ב-15:00.

בהמשך יוקם באיזור המרכז גם חוג סלסה ובצ'אטה המיועד למתקשים בתנועה, אשר לא יהיה כרוך בתשלום.

 

Epos-274

יתרונות הריקוד כאפיק תרפיה חדש

בכנס רופאים בנושא הפרעות בתנועה שהתקיים בשבוע שעבר באשקלון נדונה בין היתר תרומתה של הפעילות הגופנית לשיפור איכות החיים ולעצירת מחלת הפרקינסון. אחת מן האפשרויות לפעילות גופנית שעלו בהקשר זה כתרפיה טיפולית היא ריקוד, ובפרט ריקודים סלוניים.

מחלת הפרקינסון היא בעצם מחלה נוירולוגית הפוגמת בתפקודו של המוח. הסימפטום הבולט ביותר שלה היא איבוד השליטה על תנועות הגוף וזרימתן, המאלצות חולי פרקינסון לנוע בנוקשות, ללכת בצעדים קטנים, לרעוד תוך כדי תנועה וכן הלאה.

אולם הריקוד מסייע לחולה להתאמן ולשלוט בגוף ובתנועתו באופן המנוגד להתפתחות המחלה: עליו להזדקף ולהתמתח, לשלוט בכל תנועה, לזכור רצף תנועות ארוך ומורכב, למקד את התודעה בגוף ועוד. מלבד זאת, וחשוב לא פחות, הריקוד מכניס את האדם החולה למצב של שמחה, אנרגיה וחיוניות. כל אלה מקלים עליו ליישם את השליטה בגופו גם מחוץ לרחבת הריקודים, להקל באופן משמעותי את הסימפטומים של המחלה גם בחיי היומיום ובמקרים מסוימים אף להעלימם לחלוטין.

קיימים סוגים רבים של ריקודים סלוניים. מכל אחד ניתן להפיק תועלת שונה ולאמן את הגוף באופנים שונים ומשלימים:

ואלס

אחת הסכנות האורבות לחולי פרקינסון היא איבוד שיווי המשקל ונפילות. ריקוד הואלס תורם לשיפור היציבה ושיווי המשקל, מאחר ומדובר בריקוד רך יחסית, מלווה בעליות וירידות, צעדים גדולים ותנועות גליות. נוסף על כך, הואלס משפר גם את יכולת ההליכה לאחור, הקואורדינציה והדיוק בתנועה.

צ'ה צ'ה

אחת מהתנועות בהן מתקשים חולי פרקינסון היא תנועת הסיבוב. ריקוד הצ'ה צ'ה, המהיר והחד, אשר משלב תנועות מדויקות וזריזות של הגוף לכיוונים שונים, מאלץ את מוחו של הרוקד להפריד בין החלקים השונים בגופו.

רומבה

גם סגנון ריקוד זה, האיטי והגמיש, המלווה בתנועות חלקות וארוכות, משפר את היציבות, הזקיפות ושיווי המשקל העדין של הרוקד.

טנגו

לחולה הפרקינסון בדרך כלל לא פשוט לעצור תנועה כלשהי ולאחר מכן להתחיל אותה מחדש, אבל ריקוד הטנגו, המאופיין בתנועות חדות ומרובות ובהליכה רבה לאחור, מסייע לגוף להתאמן בזויות ותנועות שונות. גם סגנון הריקוד הזה מסייע לחיזוק שיווי המשקל של החולה.

סלסה ובצ'אטה

אלה הם שני סגנונות ריקוד דומים למדי, הנחשבים ריקודי רחוב. בשניהם קיים קצב של שמונה פעימות והם כוללים תנועות סיבוביות והרבה אילתורים, כך שהם משלימים למעשה את מגוון דרכי התנועה בהן ניתן לאמן את המוח ואת הגוף.

תגובה אחת

 1. בת חן

  שלום רב
  בתחן בת 33 אחרי אירוע מוחי מוגבלת עם סד ומקל הליכה ויש שמאל שלא מתפקדת
  אני מכפר סבא כך שרעננה זה טוב לי רןצה פרטים מדויקים מחיר זמנים ושלפון
  מקווה שזה ביהשג יד ולא המחיר יעכב מלנסות לטפל
  0549450650

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *