רפי אלדור ג'ניה ליבמן Jenya Libman – הופעת VIP בריגה

בשנים האחרונות יותר חולי פרקינסון מצאו בריקוד כאפשרות לשפר את מצבם הבריאותי, באספקט הנפשי והפיזי של המחלה.
בריקוד קיימים אלמנטים שמגרים את המוח לתקשר עם שרירי הגוף, דבר הגורם לשיפור ניכר במצב החולים. שביעות הרצון מצד החולים שהתנסו בריקוד כטיפול אלטרנטיבי מדברת בעד עצמה.

פרופ' רפי אלדור על ריקוד ומחלת הפרקינסון

הרמת כוסית – פסח 2017

פרופ' רפי אלדור

לשמחתי, מה שסברתי וטענתי בשבע השנים האחרונות, שהריקוד לא רק תורם לנו לבריאותנו אלא תורם יותר מהליכה מהירה או פעילות גופנית אחרת התגלה כנכון.

כמה טיפים לליל הסדר ולחופשה:
ניפגש עם הרבה בני משפחה ואורחים ונזכור שאנחנו רקדנים.
עומדים בראש מורם וזקוף, חזה אלכסונית כלפי מעלה, כתפיים רחבות, צוואר ארוך, רגליים נעוצות בקרקע כשהגוף נמתח כלפי מעלה.

המשיכו לקרוא

לרקוד לחיים

פרופ' רפי אלדור הוא כלכלן ידוע בישראל ובעולם, מומחה לניהול סיכונים, אופציות וחוזים עתידיים. הוא מרצה במוסדות אקדמיים מובילים, כתב מספר ספרים שהפכו לרבי מכר בתחום הכלכלה, ולפני מספר שנים, כאשר היה בשיא הקריירה שלו – אובחן כחולה במחלת הפרקינסון.

אלדור הרגיש כאילו פצצת אטום נחתה עליו, ובמשך תקופה לא סיפר על מחלתו לאף אחד. אולם יום אחד הביט במראה והבין שלא די בטיפול התרופתי; ללא שום רקע או ניסיון, הפרופ' לכלכלה רפי אלדור החל לרקוד. הריקוד משפר את היכולות הגופניות, מספר אלדור, וגורם לתחושה נהדרת גם מבפנים וגם מבחוץ.

רקדניות שפיזזו איתו על רחבת הריקודים מעידות כי אלדור מצליח לעשות דברים מדהימים. הרופאה שלו מספרת שמצבו הנוכחי אינו אופייני לחולי פרקינסון אחרים באותו שלב של המחלה, ושבזכות הריקוד גופו מצליח להתמודד עם התקדמותה. ופרופ' אלדור עצמו אומר בפשטות: כשאני רוקד, אני מרגיש כמו מנצח, ואמשיך לרקוד עד שימצאו תרופה למחלה.